Süt ve Gıda İşleme Makinaları
Hakkımızda               Ürünler               Sektörler               iletişim               Referanslar
Seymert Makina San. Tic.      Süt ve Gıda Proses Tesisleri ve Makinaları
Seymert Makina San. Tic.
    
Süt ve Gıda Proses Tesisleri ve Makinaları 

Süt İşleme Makinaları

Pastorizasyon Üniteleri

Plakalı Eşanjörler

Eşanjör Sistemleri

Santrifüj Pompa

Kaşar Makinaları

Kaşar Proses Tankı

Kaşar Haşlama

Kaşar Gramajlama

Kaşar Rende ve Dilimleme

Lor Peynir Sistemleri

Süzme Yoğurt Makinaları

Tereyağ makinaları

Tereyağ Yoğurma

Tereyağ Gramajlama

Süt Soğutma Sistemleri

Süt Pişirme Kazanları

Toz Gıda İşleme

Toz Karıştırıcı Mikserler

Pudra Şeker Makinaları
Seymert Makina San. Tic.      Süt ve Gıda Proses Tesisleri ve Makinaları
Jeo Termal Eşanjörleri
Havuz Isıtma Eşanjörleri
Isıtma ve Soğutma
Isı Geri Kazanım Sistemleri
Plakalı Isı Eşanjörü Yapısı:
  Plakalı eşanjör, yukarıdaki taşıma çubuğu ile aşağıdaki kılavuz çubuk arasında asılı çok sayıdaki ince ve oluklu ısı plakalarıyla sabitlenmiştir. Bu ısı plakaları iki çeşit sıvı için akış kanalları sağlamakta olup, ısı plakalarındaki zikzaklar çalkantılı akışı yapmakta ve iki sıvı arasındaki basınç farkına karşı plakayı desteklemektedir. Plaka paketi sabit frame ile hareketli frame arasına yerleştirilir ve tespit cıvatalarıyla sabitlenir. Conta, akış kanalını biçimlendiren ve sıvının dışarıya sızmaması için kapatma olarak görev yapan ısı plakasına takılmıştır. Isı plakasının sayısı sıvının miktarına, sıvının fiziksel özelliklerine, basınç düşmesine ve termal koşula göre belirlenmektedir.  Kapaklar basınç farkından dolayı plakaların eğilmesini engellemektedir. Plakanın montajında, contalı yüzey sabit kapağa yöneltilmiştir ve her bir plaka sırayla ters yönde asılıdır. Ve iki sıvı ince bir plaka ile karışamamakta ve ayrılamamaktadır. Bir sıvı daima A kanalında akmakta ve diğer sıvı da B kanalında akmaktadır.
Özellikler
  Yüksek Etkinlik: Isı plakası, ısı transfer etkinliğini arttırmak için oluğu ve turbülans akışını yaratmak için zikzakları biçimlendirmekte olup, ayrıca eşanjörde kalan sıvı miktarının azaltılmasını mümkün kılan ve ölü-sahayı elimine eden karşıt akım akışını yapmak için tasarlanmıştır. Plaka eşanjör, kabuk ve tüp eşanjöre kıyas ile beş (5) kat daha fazla ısı transfer etkinliği elde edebilmektedir.
Geniş Temas Sahası: Plakanın sağlamlığı diğer şirketlerin nokta temas tipli ürünleri ile kıyaslandığında, metal temas noktası plakalar montajlandığında yüzey temas özelliğine sahip olduğundan, mükemmeldir. Ve minimize edilmiş deformasyon ve baskı konsantrasyonu ile dayanıklılık ve korozyon direnci büyük oranda iyileştirilmiştir. Ayrıca, conta kısmı akışkan ile minimum temas sahasını mümkün kılan basınca dayanıklı bir sahaya sahip olmak için tasarlanmış ve üretilmiştir.
Klip Conta: Conta sıkıca ve hızlı bir biçimde ısı plakasında çift sabitleme aygıtı (geçmeli tipte) ile optimum koşulda sabitlenebilmektedir, ayrıca yapışkanlı tipli ve yapışkansız tipli olacak biçimde tasarlanmış ve üretilmiştir böylelikle kullanıma göre seçilebilmektedir.
Paslanmaz